• autor12 on Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniAle jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • bulinka37 on Netcredit.plSzybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  • autor12 on Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polscemam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Ekspert_SMS365 on SMS365.plWitam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  • Mary on Vivus.plNie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!

Co warto wiedzieć o żarówkach energooszczędnych

Co warto wiedzieć o żarówkach energooszczędnychFot. Freeimages.com

Czy wiesz, że żarówki zużywają najwięcej prądu w gospodarstwach domowych? Szacuje się, iż w ciągu miesiąca jest to około 40% całej energii elektrycznej. Obecnie, dzięki coraz bardziej energooszczędnym żarówkom, wartość tą można znacząco obniżyć.

Najbardziej energochłonne, tradycyjne żarówki o mocy 100 W kilka lat temu zostały usunięte ze sklepów. Niedługo los ten podzielą żarówki o mocy 75 W, 60 W, 40 W i 25 W. Obecnie można je jeszcze kupić w wielu sklepach, gdzie cieszą się dość dużą popularnością.
Zwolennicy żarówek starego typu przekonują, że dają o wiele lepsze światło niż ich energooszczędne odpowiedniki. Nie jest to jednak prawda. Dziś można już dostać świetlówki czy oświetlenie LED emitujące prawie identyczne światło. Istotne jest jednak to, że wymiana 12 tradycyjnych żarówek 100W, gdy każda z nich świeci 5 godzin dziennie, na świetlówki kompaktowe sprawia, iż koszt samego oświetlenia domu obniża się z ok. 500 zł do ok. 100 zł rocznie.
Świetlówki (zwane często, choć błędnie, żarówkami energooszczędnymi) pozwalają zaoszczędzić ok. 80% prądu. Emitowane przez nie światło bywa nieco bardziej szare od tego, które dają tradycyjne żarówki, ale problem łatwo wyeliminować, na przykład zakładając na lampę kolorowy klosz, co pozwoli je ocieplić.Dostępne są również żarówki energooszczędne halogenowe, ze światłem ciepły, które zużywają 20% mniej prądu niż zwykłe żarówki, ale najlepszym rozwiązaniem pod względem oszczędności będą żarówki LED. Przykładowo biała, żarówka 3W może zastąpić 15-watową żarówkę tradycyjną, dając przy tym tyle samo światła. Ich trwałość może natomiast wynosić aż 45000 godzin. Co prawda żarówki LED są dużo droższe niż żarówki tradycyjne, lecz ich koszt w ciągu roku zwykle się zwraca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*