• autor12 on Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniAle jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • bulinka37 on Netcredit.plSzybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  • autor12 on Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polscemam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Ekspert_SMS365 on SMS365.plWitam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  • Mary on Vivus.plNie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!

Drugi rok pożyczki gratis w Banku BGŻ – czy na pewno?

bgz0procent

Zaciągając dwuletnią pożyczkę w Banku BGŻ, oprocentowanie za cały drugi rok może wynieść 0%. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Czy na pewno coś na tym zaoszczędzimy?

Aby skorzystać z oferty wystarczy przez pierwsze 12 miesięcy terminowo spłacać raty oraz najpóźniej 2 tygodnie po spłaceniu 12 raty zgłosić się z pisemną dyspozycją obniżenia oprocentowania. W przeciwnym razie będzie nas obowiązywało nas standardowe oprocentowanie wynoszące 16% w skali roku.

Na samym starcie widzimy już więc, że pożyczka ma wyższe oprocentowanie od pożyczek dostępnych w innych bankach, a także od pożyczek banku BGŻ nie biorących udziału w promocji. Wyższa jest również prowizja za uruchomienie kredytu, wynosząca w tym przypadku 5%.

Poniżej przedstawiamy porównanie parametrów pożyczki i jej koszt w przypadku skorzystania z warunków promocyjnych i ich spełnienia oraz nie spełnienia.

Kredyt objęty promocją, osoba spełniła warunki promocji
Kwota kredytu [zł] Prowizja od uruchomienia [zł] Odsetki kredytu w 1 roku [zł] Odsetki kredytu w 2 roku [zł] RRSO
10 000 515,40 1 339,05 0 18,82%
Kredyt objęty promocją, osoba nie spełniła warunków promocji
10 000 515,40 1 339,05 504,26 23,52%

Jak widać w powyższym porównaniu, przy kredycie wynoszącym 10.000 zł wziętym na 2 lata, możemy w drugim roku zaoszczędzić nieco ponad 500zł. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że otrzymany kredyt na starcie posiadał wyższą prowizję oraz wyższe oprocentowanie od standardowego, więc w rzeczywistości zaoszczędzimy dużo mniej. Mało tego – warto zastanowić się czy w ogóle wynikają z tego jakieś oszczędności. Korzystając bowiem z promocji poniesiemy podobny koszt, jak byśmy przez dwa lata spłacali pożyczkę o stałym oprocentowaniu wynoszącym 11,8% w skali roku. Nie jest więc to tak kusząca propozycja jak by mogło się wydawać, gdyż na rynku znajdziemy wiele innych kredytów, których koszt będzie mniejszy.