• autor12 on Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniAle jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • bulinka37 on Netcredit.plSzybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  • autor12 on Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polscemam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Ekspert_SMS365 on SMS365.plWitam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  • Mary on Vivus.plNie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!

Ranking kredytów gotówkowych

listopad 2017

Drugi rok pożyczki gratis w Banku BGŻ – czy na pewno?

bgz0procent

Zaciągając dwuletnią pożyczkę w Banku BGŻ, oprocentowanie za cały drugi rok może wynieść 0%. Czy warto skorzystać z takiej oferty? Czy na pewno coś na tym zaoszczędzimy?

Aby skorzystać z oferty wystarczy przez pierwsze 12 miesięcy terminowo spłacać raty oraz najpóźniej 2 tygodnie po spłaceniu 12 raty zgłosić się z pisemną dyspozycją obniżenia oprocentowania. W przeciwnym razie będzie nas obowiązywało nas standardowe oprocentowanie wynoszące 16% w skali roku.

Na samym starcie widzimy już więc, że pożyczka ma wyższe oprocentowanie od pożyczek dostępnych w innych bankach, a także od pożyczek banku BGŻ nie biorących udziału w promocji. Wyższa jest również prowizja za uruchomienie kredytu, wynosząca w tym przypadku 5%.

Poniżej przedstawiamy porównanie parametrów pożyczki i jej koszt w przypadku skorzystania z warunków promocyjnych i ich spełnienia oraz nie spełnienia.

Kredyt objęty promocją, osoba spełniła warunki promocji
Kwota kredytu [zł] Prowizja od uruchomienia [zł] Odsetki kredytu w 1 roku [zł] Odsetki kredytu w 2 roku [zł] RRSO
10 000 515,40 1 339,05 0 18,82%
Kredyt objęty promocją, osoba nie spełniła warunków promocji
10 000 515,40 1 339,05 504,26 23,52%

Jak widać w powyższym porównaniu, przy kredycie wynoszącym 10.000 zł wziętym na 2 lata, możemy w drugim roku zaoszczędzić nieco ponad 500zł. Należy wziąć jednak pod uwagę fakt, że otrzymany kredyt na starcie posiadał wyższą prowizję oraz wyższe oprocentowanie od standardowego, więc w rzeczywistości zaoszczędzimy dużo mniej. Mało tego – warto zastanowić się czy w ogóle wynikają z tego jakieś oszczędności. Korzystając bowiem z promocji poniesiemy podobny koszt, jak byśmy przez dwa lata spłacali pożyczkę o stałym oprocentowaniu wynoszącym 11,8% w skali roku. Nie jest więc to tak kusząca propozycja jak by mogło się wydawać, gdyż na rynku znajdziemy wiele innych kredytów, których koszt będzie mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Banki

Money.pl - Kliknij po więcej
Banki
Wspierane przez Money.pl