• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
 • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  bulinka37 o
 • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
 • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  Ekspert_SMS365 o
 • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
  Mary o

Ranking kredytów gotówkowych

września 2021

Gdzie założyć lokatę – Top 5 lokat bankowych w styczniu 2018

Dysponujesz wolną gotówką i myślisz o jej powieleniu? Chciałbyś założyć lokatę, ale nie bardzo orientujesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze? W artykule znajdziesz zestawienie najkorzystniejszych lokat terminowych, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Zastanawiasz się gdzie ulokować pieniądze, aby były bezpieczne i zarabiały na siebie? Słyszałeś, że pieniądze można wpłacić na lokatę, ale nie bardzo wiesz, co to w zasadzie będzie dla Ciebie znaczyło? Zacznijmy od definicji, która pomoże Ci w zrozumieniu działania lokaty.

 

Lokata bankowa – cechy

Zakładając lokatę podpisujesz z bankiem umowę, w której zobowiązujesz się do udostępnienia bankowi pieniędzy na określony czas. Bank natomiast zobowiązuje się, że po okresie obowiązywania umowy, zwróci Ci wpłacone pieniądze wraz z ustalonymi odsetkami.

→ Na lokatę wpłacasz pieniądze raz – podczas podpisywania z bankiem umowy.

→ Przez okres trwania zobowiązania nie możesz dopłacić większej ilości pieniędzy, nie możesz również wypłacić części lokaty na własny użytek bez konsekwencji. Wypłata gotówki przed zakończeniem okresu obowiązywania umowy jednoznaczna będzie z zerwaniem lokaty, co skutkować będzie utratą wszystkich odsetek.

→ Na lokatę możesz wpłacić określoną z góry kwotę (zwykle bank określa widełki, w zakresie których możesz się poruszać).

→ Czas trwania lokaty jest z góry określony w umowie.

→ Kapitalizacja i naliczenie odsetek zależne są od oferty proponowanej przez bank.

→ Po zakończeniu okresu depozytu pieniądze, wraz z odsetkami wpłacane są na Twoje konto.

→ Twoje pieniądze są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Dla kogo lokata?

Lokata bankowa to idealny sposób na ulokowanie pieniędzy dla osób, które posiadają określony zapas gotówki, której nie będą przez jakiś czas potrzebowały. To bardzo ważne, ponieważ aby oprocentowanie zostało wypłacone, lokata musi się zakończyć. Jej zerwanie przed czasem (kiedy pojawi się potrzeba gotówki) spowoduje anulowanie oprocentowania.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając lokatę?

Produkty finansowe, pozwalające oszczędzić pieniądze znajdziesz niemal w każdym banku. Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą lokatę?

- bezpieczeństwo – ubezpieczenie przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny to gwarancja zwrotu pieniędzy nawet, jeśli bank zbankrutuje.

- oprocentowanie – im większe oprocentowanie tym lepiej, jednak zwróć uwagę również na kapitalizację odsetek, czyli to kiedy odsetki będą naliczane. Najkorzystniejsza jest kapitalizacja dzienna, potem miesięczna, następnie kwartalna, a na końcu roczna.

- czas trwania lokaty – jeśli masz pewność, że nie będziesz potrzebował pieniędzy przez dłuższy czas, zastanów się nad lokatą długoterminową.

- odnawialność – wiele banków proponuje lokaty odnawialne, które są automatycznie przedłużane po zakończeniu okresu rozliczeniowego – sprawdź, czy warunki odnowionej lokaty nie będą gorsze od pierwotnej.

- sprawdź dodatkowe opłaty – zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji i opłatami dodatkowymi, tak aby nic Cię nie zaskoczyło.

 

Ranking lokat bankowych – styczeń 2018

Aby zaoszczędzić Twój czas i pomóc Ci zarobić na oszczędnościach jak najwięcej, przeanalizowaliśmy aktualne lokaty bankowe, które są dostępne na polskim rynku. Wybraliśmy tylko te bezpieczne, w których Twoje pieniądze będą chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Poniżej prezentujemy najlepsze naszym zdaniem lokaty na styczeń 2018 – charakteryzuje je wysokie oprocentowanie i najkorzystniejsze na rynku warunki umowy.

 

 1. Lokata Witaj (Nest Bank)

- oprocentowanie 4,0% w skali roku

- okres umowy: 3 lub 6 miesięcy

- limit wpłat 1 000 – 10 000 zł

- jeśli jesteś nowym klientem, z lokatą otrzymasz darmowe konto osobiste

 1. Lokata Happy (Idea Bank)

- oprocentowanie 4,0% w skali roku

- okres umowy: 2 miesiące

- limit wpłat 500 – 10 000 zł

- jeśli nie jesteś klientem banku, nie musisz zakładać konta osobistego

 1. Lokata na start (Plus Bank)

- oprocentowanie 4% w skali roku

- okres umowy: 3 miesiące

- limit wpłat 500 – 10 000 zł

- nowi klienci muszą założyć dodatkowo konto osobiste

 1. eKonto z lokatą (mBank)

- oprocentowanie 3,5% w skali roku

- okres umowy: 3 miesiące

- limit wpłat 500 – 10 000 zł

- do lokaty otwierane jest konto osobiste w banku

 1. Lokata Bezkarna (BGŻ Optima)

- oprocentowanie 3,5% w skali roku

- okres umowy: 3 miesiące

- limit wpłat 1 000 – 20 000 zł

- nowi klienci nie muszą zakładać konta osobistego

- bank gwarantuje wypłatę odsetek również w przypadku zerwania lokaty

Gdzie założyć lokatę – Top 5 lokat bankowych w styczniu 2018
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*