• autor12 on Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniAle jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • bulinka37 on Netcredit.plSzybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  • autor12 on Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polscemam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Ekspert_SMS365 on SMS365.plWitam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  • Mary on Vivus.plNie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!

Jak korzystać z darmowego kredytu na karcie?

visa333

Żyjesz od wypłaty do wypłaty?  Zdarza ci się, że pieniądze kończą się kilka dni szybciej i brakuje ci na rachunki lub zakupy? W takim przypadku znakomicie sprawdza się karta kredytowa i dostępny w jej ramach bezodsetkowy okres spłaty kredytu.

Okres bezodsetkowy jest jedną z największych zalet kart kredytowych. Dzięki niemu możemy cieszyć się niemal 2 miesiącami darmowego kredytu. Warto przy tym znać warunki i zasady, na jakich opiera się ten mechanizm.

Na okres bezodsetkowy składają się:

  • trwający aktualnie okres rozliczeniowy – najczęściej wynoszący miesiąc,
  • dodatkowy okres, ok. 3-4 tygodni, w czasie których powinniśmy spłacić kartę, o ile nie chcemy płacić żadnych odsetek.

Załóżmy, że okres bezodsetkowy trwa 52 dni (tak jak np. w banku ING). Jeśli kartą kredytową zapłacimy w 1 dniu okresu rozliczeniowego i będziemy chcieli skorzystać z kredytu bez odsetek, to będziemy mieli 51 dni na spłatę całego zadłużenia (52 – 1 = 51 dni). Jeśli kartą zapłacimy w 27 dniu okresu rozliczeniowego, to na spłatę zostanie nam tylko 25 dni (52 – 27 =25 dni).

Należy pamiętać, że w przypadku gdy nie spłacimy całego zadłużenia, to odsetki będą naliczane nie od wymaganego dnia spłaty, ale również wstecz – od dnia przeprowadzenia transakcji.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, co obejmuje okres bezodsetkowy. Zdarza się bowiem, że obejmuje on tylko transakcje bezgotówkowe, jeśli więc będziemy chcieli wypłacić gotówkę z bankomatu to w niektórych przypadkach bank może nam zacząć naliczać odsetki od razu po wyciągnięciu pieniędzy – bez okresu bezodsetkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*