• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Jak mądrze wziąć kredyt?

200zl_324

Kredyt – dla jednych możliwość finansowania inwestycji, dla innych możliwość spełnienia swoich marzeń o kupnie samochodu, wymarzonych wakacjach, remoncie, a dla jeszcze innych zło konieczne, dzięki któremu mogą kupić niezbędne rzeczy do przeżycia kolejnych dni, tygodni, miesięcy.

Wziąć kredyt jest niezwykle łatwo, jednak spłata dla niektórych już taka łatwa nie jest. Jak zatem wziąć „dobry kredyt”? W odpowiedzi na to pytanie może pomóc Ci analiza poniższych punktów.

Czy stać Cię na kredyt?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wzięciu kredytu odpowiedz sobie na pytanie: Czy dasz radę regularnie spłacać raty kredytu? Może fakt, że nie masz oszczędności wynika z tego, że masz napięty budżet który nie będzie potrafił wytrzymać dodatkowego miesięcznego obciążenia? Jeśli uważasz, że spłata rat nie będzie dla Ciebie problemem, to dobrze zastanów się na jaką ratę Cię stać i jakiego dofinansowania potrzebujesz. Pozwoli to określić kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Jeśli wiesz, że z miesięcznego budżetu możesz 200zł przeznaczyć na kredyt, to nie przekraczaj tej kwoty – lepiej wziąć mniejsze raty i spłacać dłużej, niż wziąć większe raty i mieć problemy z ich spłaceniem.

W jakim celu bierzesz kredyt?

Kredyt, w zależności od przeznaczenia i zabezpieczenia może mieć różne prowizje oprocentowanie. Największe oprocentowanie można spotkać w przypadku kredytów konsumpcyjnych, najmniejsze zaś w kredytach hipotecznych. Warto pamiętać o tym, że w wielu bankach zamiast zwykłego kredytu konsumpcyjnego, mamy możliwość wzięcia kredytu celowego – np. na zakup samochodu lub remont domu czy mieszkania, który jest zazwyczaj tańszy.

Porównaj oferty wielu banków

Nie skupiaj się przy tym tylko na oprocentowaniu, gdyż często jest to największy błąd kredytobiorcy. Należy pamiętać, że oprocentowanie to często niewielka część kosztów kredytu – zazwyczaj prowizja, ubezpieczenie kredytu i inne opłaty generują większe koszty niż samo oprocentowanie. Warto więc zadać sobie trochę trudu i przeanalizować ofertę kredytową banków pod kątem wszystkich opłat, gdyż może to dać nam pokaźną sumę oszczędności.

Pożyczaj z głową

Jeśli wiesz, na jaką ratę będzie Cię stać, wybrałeś już najlepszą ofertę banku to… zastanów się raz jeszcze raz, czy na pewno potrzebujesz tego kredytu. Może warto odczekać 2-3 dni i okaże się, że dasz radę inaczej sfinansować swoje potrzeby. Jeśli jednak wszystko kilka razy przemyślałeś, to jesteś gotowy i możesz spokojnie podpisać umowę.

Jak mądrze wziąć kredyt?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*