• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
 • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  bulinka37 o
 • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
 • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  Ekspert_SMS365 o
 • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
  Mary o

Jak zmniejszyć oprocentowanie i ratę wielu kredytów?

spadek-oproc

Na pewno wielu z nas miało w życiu kłopoty z pożyczkami. Niektórym udało się już spłacić zobowiązania, niektórzy zaś walczą z ich spłatą do tej pory. Co zrobić, gdy nie widzimy końca, zapętlamy się biorąc kolejne kredyty na spłatę rat innych kredytów lub kart kredytowych? Może lepiej wziąć jeden kredyt a porządny i płacić jedną niższą ratę?

Gdy zaciągniemy już jeden kredyt i zgodzimy się na warunki banku dot. jego spłaty, to praktycznie nie ma już później szans na obniżenie jego oprocentowania. Jedyną szansą na to jest obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, ale obecnie nie możemy już na to liczyć, gdyż stopa procentowa są już najniższa od kilku lat. Dzięki temu oprocentowanie kredytów bankowych jest atrakcyjniejsze niż jeszcze w zeszłym roku, dlatego warto skorzystać z nowej oferty, aby pozbyć się posiadanych już pożyczek. Zanim zaciągniemy jednak kredyt konsolidacyjny warto przemyśleć jaki cel dzięki niemu chcemy osiągnąć, dzięki czemu łatwiej nam będzie dobrać parametry nowej pożyczki. Nie zawsze bowiem chodzi tylko o obniżenie oprocentowania. Kredyt konsolidacyjny możemy wziąć po to, aby np.:

 • zmniejszyć raty – konsolidujemy wszystkie kredyty i zaciągamy jeden kredyt na możliwie jak najdłuższy okres czasu. O ile rata kredytów będzie mniejsza, o tyle czas spłaty się wydłuży przez co wzrośnie koszt odsetkowy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym nieoczekiwanie spadły dochody co nie pozwala na terminową spłatę należności.
 • poprawić zdolność kredytową – gdy staramy się np. o kredyt hipoteczny, posiadane zobowiązania źle wpływają na naszą zdolność kredytową, przez co możemy nie uzyskać kredytu w takiej kwocie w jakiej byśmy sobie tego życzyli. Wówczas najlepiej skonsolidować wszystkie kredyty w jeden, o łącznej niższej racie. Będziemy co prawda spłacać go dłużej, ale nie będzie aż tak obciążał budżetu domowego, dzięki czemu nasza zdolność kredytowa powinna nieco wzrosnąć.
 • obniżyć łączny koszt odsetkowy – konsolidujemy kredyty i w miarę możliwości maksymalnie skracamy okres kredytowania. Pozwoli nam to szybciej spłacić zobowiązania dzięki czemu łączne odsetki kredytu będą mniejsze. Należy jednak wziąć pod uwagę swoje możliwości finansowe i upewnić się, jak wysoką ratę miesięcznie wytrzyma nasz budżet. Jeśli tylko pozwoli nam na to sytuacja, warto skorzystać z rat malejących – wówczas odsetki będą jeszcze niższe. Do konsolidacji w tym przypadku nie warto brać kredytów o niewielkim oprocentowaniu, zaciągniętych na okres krótszy niż kredyt konsolidacyjny.
Jak zmniejszyć oprocentowanie i ratę wielu kredytów?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*