• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Karta kredytowa – jaką wybrać?

Karta kredytowa - jaką wybrać?Fot. Freeimages

Szukasz karty kredytowej, ale nie wiesz na jaką się zdecydować? Zanim zdecydujesz zastanów się, do czego będzie ci ona potrzebna. Niektóre karty lepsze będą do rzadkich zakupów, inne dla częstych, a jeszcze inne dla osób chcących płacić za granicą lub przez internet. Sprawdź, która będzie najlepsza dla ciebie.

Karta kredytowa na wszelki wypadek.
Sytuacja: Rzadko płacisz kartą, a cały dług spłacasz w terminie. Zadłużasz się tylko wtedy, gdy pojawi się nieplanowany większy wydatek.
Rada: Szukaj karty z niską opłatą za wydanie, korzystanie oraz z przejrzystymi zasadami anulowania tej opłaty. Karcie powinien towarzyszyć program rabatowy. Jeśli tak jest to sprawdź, w jakich punktach otrzymasz zniżki. Jeśli często robisz zakupy w sklepach nie objętych programem, to taka karta jest ci niepotrzebna.
Dobra karta powinna mieć też program zwany „money back”, „cash back”, lub „payback”, czyli zwrotu części wydatków poniesionych kartą. Bank zwraca wówczas np. 1-2% wydatków albo umożliwia zarejestrowanie karty w jednym z programów lojalnościowych (np. program MasterCard Rewards lub Payback). Płacąc kartą zbieramy wówczas punkty, które później można wymieniać na nagrody.

Karta kredytowa dla żyjących na debecie.
Sytuacja: Kartą łatasz dziury w domowym budżecie. Zwykle spłacasz tylko kwotę minimalną, choć i o tym zdarza ci się zapomnieć.
Rada: Uważaj, karta kredytowa prawdopodobnie nie jest dla ciebie, do dostęp do łatwego kredytu będzie prowokować do wydawania pieniędzy i życia na kredyt. Jeśli jednak nie możesz lub nie potrafisz zrezygnować z karty, poszukaj takiej z jak najniższym oprocentowaniem, jak najdłuższym okresem bezodsetkowym oraz niską karą za brak spłaty kwoty minimalnej. Karta powinna mieć opcję spłaty zadłużenia w miesięcznych ratach – to zdyscyplinuje do spłaty długu. Ponadto wybierz kartę z programem „money back”, „cash back”, lub „payback”, albo kartę co-brandową, czyli wydawaną we współpracy z siecią sklepów, np. hipermarketów, ale pod warunkiem, że często z nich korzystasz. Dzięki temu na zakupy wydasz mniej pieniędzy.

Karta kredytowa dla podróżujących.
Sytuacja: Z reguły spłacasz kredyt w terminie, zaś kartę będziesz używać do kupowania biletów lotniczych, rezerwacji hoteli, wypożyczania samochodów oraz płacenia za granicą.
Rada: Płacą kartą za granicą płacisz w obcej walucie i nie wiesz, jaką kwotą w zł zostanie obciążone twoje konto, albowiem bank przewalutuje transakcję po swoim kursie. Możesz też spotkać się z prowizją za przewalutowanie. Musisz szukać więc karty w banku, który ma niski spread (a więc różnice między kursem kupna i sprzedaży waluty) oraz nie ma dodatkowych prowizji. Mogą ci się również przydać dołączone do karty ubezpieczenia – NNW i podróżne. Karta powinna oferować również assistance, czyli pomoc w podróży.

Karta kredytowa na zakupy.
Sytuacja: Dużo kupujesz. Zdarza ci się nie spłacać całego zadłużenia w terminie. Gonisz za okazjami.
Rada: Zakupoholik musi zaopatrzyć się w kartę posiadającą bogaty program rabatowy. Niektóre banki dają zniżki w licznych punktach z różnych branż, ale ich wysokość sięga zwykle maksymalnie 5%. Inne banki współpracują z mniejszą liczbą sklepów, jednak mogą zapewnić w nich atrakcyjniejsze zniżki. Jeśli już dużo wydajesz to zadbaj o to, aby część pieniędzy wróciłą do ciebie, czy to w postaci gotówki czy też punktów wymienianych na nagrody. Musisz szukać więc karty z programem „money back”, „cash back”, lub „payback”.

Karta kredytowa – jaką wybrać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*