• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Kredyt na PIT

Kredyt na PIT – co to jest i jak go uzyskać?

Podstawowym dokumentem poświadczającym nasze zarobki, wymaganym przez banki przy ubieganiu się o kredyt, jest zaświadczenie o wynagrodzeniu wystawiane przez pracodawcę. Zdarza się jednak, że jakaś osoba pracuje w kilku firmach lub ma inne dochody, nie związane z umową o pracę i wtedy uciążliwe staje się zbieranie całej masy zaświadczeń i dokumentów.

Kredyt na PIT – nowa usługa

Jednak jest na to sposób. Od jakiegoś czasu banki proponują nową usługę, którą można nazwać „kredytem na PIT”.  W okresie rozliczania z Urzędem Skarbowym klienci mogą się ubiegać o kredyt dostarczając do banku swoje zeznanie podatkowe. Jest to stosunkowo nowa oferta, warto jednak zwrócić na nią uwagę, gdyż pozwala uniknąć wielu niepotrzebnych formalności.

Kredyt na PIT – zalety

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest mniejsza liczba dokumentów, których wymaga od nas bank. Unikamy zbierania całej masy zaświadczeń: dokumentów poświadczających nasze zarobki i rodzaj zatrudnienia, zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami i podatkami z US i ZUS w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą, czy zaświadczenie o przyznaniu emerytury lub renty w przypadku emerytów i rencistów. Powoduje to dużą oszczędność czasu i pieniędzy, bo za wiele zaświadczeń trzeba niestety zapłacić.

Kredyt jest typowym kredytem gotówkowym, przyznawanym na dowolny cel. Większość banków nie tworzy osobnej oferty dotyczącej kredytu na PIT, stosuje w takim przypadku standardowe warunki pożyczkowe. Istnieją jednak banki, które wprowadzają nowe zasady, np. ograniczenie maksymalnej pożyczanej kwoty.

Jak otrzymać kredyt na PIT?

Żeby otrzymać kredyt na PIT należy przedstawić w banku dowód tożsamości i formularz podatkowy PIT za ubiegły rok kalendarzowy potwierdzony przez Urząd Skarbowy. Wśród formularzy PIT akceptowanych przez instytucje skarbowe możemy wymienić PIT-11, PIT-40 czy PIT-40a.

Na podstawie przedstawionych dokumentów bank sprawdza naszą zdolność kredytową i wydaje decyzję o przyznaniu kredytu.

Kto może wziąć kredyt na PIT?

O kredyt mogą starać się pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, umowę zlecenia czy umowę o dzieło, jak również osoby prowadzące działalność gospodarczą, bądź emeryci i renciści. Warto jednak pamiętać, że każda instytucja bankowa posiada swoje własne zasady udzielania kredytów i może w swoich wewnętrznych przepisach ograniczyć ilość osób mogących starać się o kredyt, np. wskazując tylko osoby pracujące na zasadach umowy o pracę, czyli rozliczające się PIT-11.

Trudności z wzięciem kredyty na PIT

Oferty konkretnych banków różnią się również warunkami udzielanego kredytu: maksymalną wysokością pożyczanej kwoty, oferowanym oprocentowaniem czy liczbą rat.

W niektórych bankach trzeba również dostarczyć dodatkowe dokumenty o naszych dochodach lub zaświadczenia potwierdzające nasze zatrudnienie. Czasem wystarczy jedynie nasze oświadczenie o wpływach na konto lub wyciąg z konta bankowego za określoną liczbę miesięcy. Takich dodatkowych formalności możemy się również spodziewać, gdy chcemy pożyczyć wyższą kwotę lub negocjować z bankiem lepsze warunki kredytu. Pamiętajmy jednak, że kredyt udzielany w oparciu o PIT nie jest równoznaczny z kredytem bez sprawdzania dochodów. To jest standardowy kredyt gotówkowy udzielany w oparciu o nasze roczne zarobki i nie należy go mylić z pożyczkami pozabankowymi.

Kredyt na PIT udzielany sezonowo

Należy jednak pamiętać, że kredyt na PIT jest produktem sezonowym, banki udzielają go zazwyczaj w okresie rozliczania się z fiskusem. Okres obowiązywania oferty kredytu na PIT może być różny w zależności od banku, ale na ogół trwa do końca maja, ewentualnie czerwca. W niektórych bankach kredyty na PIT są dostępne jednak przez cały rok, dlatego warto sprawdzić dokładnie wiele ofert.

Kiedy mamy kilka źródeł dochodu lub nie chce nam się gromadzić wszystkich standardowych dokumentów, warto zainteresować się taką ofertą, szczególnie jeśli jest akurat pierwsza połowa roku. Zawsze jednak należy porównać ofertę bankową kredytu na PIT z ofertą standardową, żeby potem nie okazało się, że niechęć do gromadzenia dokumentów kosztuje nas zdecydowanie zbyt wiele.

Kredyt na PIT
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*