• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
 • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  bulinka37 o
 • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
 • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  Ekspert_SMS365 o
 • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
  Mary o

Ranking kredytów gotówkowych

września 2021

Najlepsze konto oszczędnościowe – Top 5 kont oszczędnościowych w styczniu 2018

Jeśli lubisz oszczędzać pieniądze dorzucając do nich stopniowo niewielkie sumy i ważna jest dla Ciebie możliwość wypłacenia gotówki bez konsekwencji – konto oszczędnościowe będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Jakie jest najlepsze konto oszczędnościowe w styczniu 2018?

Jedną z głównych zalet kont oszczędnościowych jest bezpieczeństwo odsetek. W razie potrzeby możemy wypłacić środki z konta, a odsetki nie zostaną anulowane. Co więcej – konto oszczędnościowe możemy traktować jak skarbonkę, dorzucając do niego małe kwoty w miarę przypływu gotówki.

Konto oszczędnościowe – definicja

Konto oszczędnościowe jest rodzajem rachunku bankowego, którego zadaniem jest przede wszystkim przechowywanie i pomnożenie oszczędności właściciela. Z definicji mamy swobodny dostęp do środków na koncie oszczędnościowym, jednak warto dokładnie sprawdzić, co dla konkretnego banku oznacza termin „swobodny” – zwykle pierwsza wypłata środków z konta w miesiącu jest bezpłatna, ale za kolejne naliczana jest już prowizja (tak więc wypłacić środki możemy swobodnie – jednak musimy się liczyć z ewentualną dopłatą prowizji). Konta oszczędnościowe cechuje zmienne oprocentowanie – to również ważna informacja, ponieważ wysokie oprocentowanie w miesiącach promocyjnych nie jest gwarancją takiego samego oprocentowania w miesiącach kolejnych. Pieniądze są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny – nawet, jeśli bank zbankrutuje, nie stracisz swoich oszczędności.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając konto oszczędnościowe?

- oprocentowanie – im wyższe oprocentowanie, tym lepiej. Jak się okazuje jest to kryterium ważne, ale nie najważniejsze – wysokie, reklamowane oprocentowanie może być powiązane z pewnymi haczykami, jak np. płatne konto osobiste.

- częstotliwość kapitalizacji odsetek – im częściej doliczane są odsetki do konta tym lepiej, dlatego najkorzystniejsze są konta oszczędnościowe z kapitalizacją dzienną, a mniej korzystne te z kapitalizacją miesięczną.

- prowizje od wypłat – konto oszczędnościowe z definicji ma zachęcać do oszczędzania – wypłaty są możliwe, jednak wiele banków nalicza od nich prowizje.

- warunki otwarcia konta oszczędnościowego – sprawdź, czy bank wymaga otwarcia konta osobistego, a także czy prowadzenie konta jest bezpłatne i jakie są opłaty dodatkowe.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe w styczniu 2018

 1. Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima

- oprocentowanie do 3,5 % na lokacie na start i 2,5 % dla nowych środków

- darmowe wpłaty i wypłaty (bez limitów)

- nie musisz zakładać konta osobistego

- zamknięcie konta nie powoduje utraty odsetek

 1. Konto oszczędnościowe w ING Bank

- oprocentowanie do 2,5 % przez 4 miesiące

- gwarancja niezmienności oprocentowania przez 4 miesiące

- 1 darmowy przelew w miesiącu

 1. Konto oszczędnościowe w Getin Banku

- oprocentowanie do 2,5 % na nowe środki

- gwarancja niezmienności oprocentowania przez 4 miesiące

- 1 darmowy przelew w miesiącu (wpłata lub wypłata)

 1. Konto oszczędnościowe w Millenium Bank

- oprocentowanie do 2,5 % na nowe środki

- gwarancja niezmienności oprocentowania przez 3 miesiące

- 1 darmowy przelew w miesiącu

 1. Konto oszczędnościowe w Alior Bank

- oprocentowanie do 2,5 % w skali roku na nowe środki

- gwarancja niezmienności oprocentowania przez 4 miesiące

- 1 darmowy przelew w miesiącu

 

Konto oszczędnościowe, czy lokata?

Konta oszczędnościowe mają taką przewagę nad lokatami, że pozwalają utrzymać płynność finansową. Mają jednak niższe oprocentowanie niż standardowe lokaty, co więcej – jest to oprocentowanie zmienne (po okresie promocyjnym może być zdecydowanie niższe). Dla osób ceniących swobodny dostęp do kapitału (kosztem mniejszych zysków) konto oszczędnościowe będzie lepszym rozwiązaniem.

Najlepsze konto oszczędnościowe – Top 5 kont oszczędnościowych w styczniu 2018
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*