• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Poradnik odpowiedzialnego pożyczania

Poradnik odpowiedzialnego pożyczaniaFot. Fotolia

Osoby potrzebujące gotówki, najczęściej wybierają się po wsparcie do banków lub innych pozabankowych instytucji finansowych. Czym się jednak kierować przy wyborze odpowiedniego banku lub firmy?

Poniżej w kilku punktach przedstawimy to, na co trzeba zwrócić uwagę ubiegając się o pożyczkę w konkretnej firmie:

1. Sprawdź wiarygodność firmy.
Na stronie internetowej www.knf.gov.pl lub na www.zanim-podpiszesz.pl można znaleźć listę podmiotów objętych nadzorem finansowym KNF.

2. Policz całkowity koszt pożyczki.
Przed zaciągnięciem pożyczki sprawdź całkowitą kwotę, jaką będziesz musiał spłacić. Każda instytucja udzielająca pożyczki zobowiązana jest do poinformowania o wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz całkowitej kwocie do zapłaty. Jeżeli mimo to nie możesz uzyskać takiej informacji, możesz samodzielnie policzyć koszt pożyczki za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie www.zanim-podpiszesz.pl

3. Dokładnie przeczytaj umowę.
Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na poniższe elementy:
- czy oprocentowanie pożyczki nie jest znacznie wyższe niż innych ofert na rynku,
- czy firma wymaga wniesienia wysokiego zabezpieczenia pożyczki, zanim pożyczka zostanie udzielona – brak terminowego spłacania pożyczki może się wiązać z utratą zabezpieczenia, którego wartość zwykle przewyższa kwotę zadłużenia,
- czy zapisy umowy uprawniają firmę do wyznaczenia zabezpieczenia w przyszłości, wedle uznania firmy,
- czy pojawiają się dodatkowe opłaty zapisane w umowie, np. za rozpatrzenie wniosku, za wydanie decyzji, prowizje, opłaty za wizyty przedstawiciela pożyczkodawcy w domu, ubezpieczenia – jeśli tak, to policz je. Suma tych opłat może znacznie przewyższać koszt pożyczki (być może firma w ogóle nie zamierza udzielać pożyczki, a jedynie pobrać z góry opłaty ponoszone przez klienta),

Jeśli nie rozumiesz jakiegoś zapisu w umowie, poproś o dokładne wyjaśnienie.

4. Nie podpisuj, jeśli nie rozumiesz.
Nie należy korzystać z usług finansowych, który się nie rozumie. Jeśli oferujący usługi nie chce lub nie potrafi wyjaśnić ich zasad, to lepiej takie firmy omijać z daleka.
W przypadku wątpliwości dotyczących zapisów w umowie należy poprosić o wzorce dokumentów i skonsultować je z prawnikiem lub inną kompetentną osobą.

Poradnik odpowiedzialnego pożyczania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*