• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Pożyczki bez zdolności kredytowej

Zdolnosc-KredytowaFot. Fotolia

Jeśli chcemy wziąć kredyt w banku, to musimy spełnić wiele formalności. Należy dostarczyć do banku dokumenty dotyczące tożsamości, zarobków, sytuacji rodzinnej czy celu na jaki chcemy wziąć pożyczkę. Jedną z pierwszych kwestii, które podlegają rozstrzygnięciu przez pracownika banku jest zdolność kredytowa, czyli maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć od banku, biorąc pod uwagę naszą aktualną osobistą sytuację finansową. Każdy bank ma własną politykę udzielania kredytów i oceny zdolności kredytowej kredytobiorców, więc zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto odwiedzić i sprawdzić kilka różnych miejsc, w których przyznawane są kredyty.

Co to jest zdolność kredytowa?
Czym dokładnie jest zdolność kredytowa? Zgodnie z definicjami podawanymi przez bankowców zdolność kredytowa oznacza realną możliwość spłacenia przez zaciągającego kredyt pożyczonej kwoty (wliczając odsetki) w określonym czasie.

Zdolność kredytowa – co na nią wpływa?
Dochody
Zdolność kredytową determinują przede wszystkim dochody. Bank będzie wymagał od kredytobiorcy informacji dotyczących zarobków, źródeł z jakich one pochodzą, formy zatrudnienia oraz posiadanego majątku.

Forma zatrudnienia

Jeśli pracujemy na zasadach umowy o pracę, to znaczenie będzie miał rodzaj umowy (na czas określony bądź nieokreślony) i okres jej obowiązywania.
Przy dochodach uzyskiwanych z prowadzenia działalności gospodarczej bank będzie potrzebował informacji o tym, jak długo jest prowadzona działalność. Poza tym prawdopodobnie zażąda zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne oraz z podatkami.

Koszty utrzymania
Kolejną kwestią podlegającą weryfikacji przez bank są miesięczne koszty utrzymania. Po odliczeniu od miesięcznego dochodu kosztów związanych z posiadaniem mieszkania (czynsz, prąd, gaz, telefon itp.), kosztów jedzenia czy paliwa powinna musi kwota, która przewyższa przewidywaną ratę, a w przypadku kredytu walutowego powinna również zabezpieczać pożyczkobiorcę przed ryzykiem kursowym.
Zobowiązania finansowe
Do grupy wydatków zaliczamy również nasze zobowiązania finansowe – czy mamy jakiś kredyt, towar wzięty na raty, kartę kredytową, linię kredytową bądź debet na koncie. Każda taka rata zdecydowanie obniża naszą zdolność kredytową, doliczana jest bowiem do naszych comiesięcznych obciążeń finansowych. Jeśli chodzi o karty kredytowe czy limit kredytowy na koncie bieżącym, to zawsze jest na nich comiesięczna wymagana kwota i to ona wliczana jest do obliczenia wysokości wydatków.
Sytuacja osobista
Duże znaczenie ma również nasz wiek, stan cywilny (klienci pozostający w związkach formalnych i posiadający dzieci najczęściej uznawani są za bardziej „stabilnych”, a tym samym bardziej wiarygodnych).

Sytuacja rodzinna
Warto zwrócić też uwagę na sytuację rodzinną. Wprawdzie ustabilizowana sytuacja rodzinna wpływa korzystnie na wiarygodność klienta, ale z drugiej strony może być również obciążeniem. Dziecko, które jest zdecydowanie źródłem kosztów obniża naszą zdolność kredytową, podobnie jak niepracujący współmałżonek. Z drugiej jednak strony małżonek, który pracuje może tą zdolność powiększyć.

Zdolność kredytowa – jak ją skutecznie podwyższyć?

Pierwsze co warto wykonać, to postarać się o kredyt na jak najdłuższy okres czasu. Takie rozwiązanie spowoduje automatyczne obniżenie raty i dzięki temu – w celu podołania finansowym wymaganiom banku – wystarcza mniejszy dochód miesięczny.
Przed staraniem się o kredyt powinno się również zgromadzić nieco środków finansowych, które można przeznaczyć na wkład własny. Im większy wkład własny, tym wyższa zdolność kredytowa, a tym samym bardziej atrakcyjne warunki pożyczki.
Jeśli mamy możliwość spłacić część posiadanych pożyczek, zadziała to oczywiście korzystnie, możemy również postarać się o kredyt konsolidacyjny – wtedy jedna wspólna rata będzie najprawdopodobniej niższa i obniży nasze koszty utrzymania miesięcznego.

Pożyczki bez zdolności kredytowej
Starając się o kredyt w dowolnej instytucji finansowej w bankach lub parabankach, zawsze sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa. Jednak różne instytucje podchodzą do niej w inny sposób. W bankach jest zdolność kredytowa oznacza dostać albo nie dostać kredytu, natomiast niektóre firmy pozabankowe sprawdzają zdolność, ale nie jest ona jedynym wyznacznikiem udzielenia pożyczki. Jeśli klient uwiarygodni możliwość spłaty w terminie zaciągniętej pożyczki, to ma spore szanse otrzymać pożyczkę w wypatrzonej firmie mimo posiadania złego wpisu w BIK lub KRD.

Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić?
Pracownicy banku – oceniając naszą zdolność kredytową – sprawdzają ją w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Dane takie możemy również uzyskać samodzielnie. Składamy w tym celu wniosek on-line, raz na 6 miesięcy możemy otrzymać taki raport bezpłatnie.
Pamiętajmy jednak, że jeśli składamy wniosek w wielu bankach to każde zapytanie kosztuje nas 17 punktów, a im będziemy mieć ich mniej, tym większe możemy mieć problemy z uzyskaniem kredytu.
Jeśli staramy się o większy kredyt, warto przeanalizować swoje możliwości i sprawdzić wcześniej np. na kalkulatorach kredytowych o jakie pieniądze mamy szansę się powalczyć. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych wizyt w banku, a jeśli potrzebujemy więcej pieniędzy, to się jeszcze przed ubieganiem się o kredyt należy uporządkować swoją sytuację finansową.

Pożyczki bez zdolności kredytowej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*