• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
 • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  bulinka37 o
 • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
 • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  Ekspert_SMS365 o
 • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
  Mary o

Pożyczki przez internet

Niekiedy zdarzają się takie sytuacje, że nie mamy możliwości wyjścia z domu lub z pracy, a pilnie potrzebujemy gotówki. Z pomocą przyjść nam mogą wówczas firmy pożyczkowe, które udzielają kredytów przez Internet. Na stronie internetowej takiego pożyczkodawcy najczęściej znajduje się prosty kalkulator, który pokaże nam o jaką pożyczkę możemy się starać, biorąc pod uwagę takie cechy, jak wiek, sytuacja zawodowa i osobista. Niektóre firmy pożyczkowe uatrakcyjniają swoją ofertę poprzez organizację konkursów, w których można wygrać atrakcyjne nagrody, pierwszą pożyczkę bez kosztów czy czasowo obniżone oprocentowanie.

Najważniejsza jest szybkość!

Główną zaletą tego typu pożyczek jest zdecydowanie szybkość ich udzielania. Jeśli wejdziemy na strony internetowe kilku najpopularniejszych firm pożyczkowych, możemy się przekonać, że wypełnienie zamieszczonego tam formularza zajmuje dosłownie kilka minut. Instytucje oferujące kredyty online dokładają wszelkich starań, aby klient, który chce pożyczyć pieniądze, musiał spełnić jak najmniej formalności – wzięcie pożyczki powinno okazać się dla niego jak najbardziej bezproblemowe i komfortowe.

W czym tkwi haczyk? 

Pamiętajmy jednak, że pożyczki realizowane przez internet, z racji ułatwień przy zaciąganiu kredytu i większego ryzyka, które podejmuje firma pożyczkowa, są również często opatrzone wyższym oprocentowaniem i opłatami dodatkowymi.

W przypadku podjęcia decyzji o skorzystaniu z tego typu pożyczki powinniśmy porównać dokładnie oferty kilku różnych firm. Pomóc nam w tym mogą porównywarki kredytowe, których w sieci można znaleźć bardzo wiele.

Jak wybrać najbardziej korzystną pożyczkę online?

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na wysokość RRSO, czyli rzeczywiste oprocentowanie, jakie oferuje nam firma pożyczkowa. Na kwotę RRSO składają się wszystkie koszty, jakie ponosimy przy zaciąganiu takiego zobowiązania m.in. oprocentowanie, prowizja oraz wszystkie dodatkowe opłaty, jakie przewiduje pożyczkodawca.

Ważnym elementem takiego rozwiązania jest także informacja o dodatkowych opłatach związanych z wzięciem kredytu, wysokości prowizji, ale także o dodatkowych kosztach, wynikających z ewentualnych opóźnień w spłacie rat.

Warto oczywiście sprawdzić dokładnie pozostałe parametry pożyczki, takie jak:

 • termin w jakim otrzymamy pieniądze,
 • okres, na jaki możemy maksymalnie zaciągnąć kredyt,
 • maksymalną i minimalną kwotę, jaką można pożyczyć,
 • wymagane dodatkowe dokumenty,
 • możliwość przedłużenia spłaty zadłużenia.

Nie wszystkie parametry muszą oczywiście być dla nas istotne, np. jeśli suma, którą pożyczamy nie jest zbyt wysoka, to wtedy oferowana maksymalna kwota nie będzie dla nas zbyt istotna. Między innymi dlatego zawsze warto dopasowywać pożyczkę jak najbardziej do swoich potrzeb.

Jaką firmę pożyczkową wybrać?

Przy analizowaniu ofert poszczególnych firm pożyczkowych zwróćmy uwagę na aktualne promocje, jakie proponują. Zawsze może się okazać, że uda nam się pożyczyć wnioskowaną kwotę za przysłowiowe „0 zł”, szczególnie, jeśli jest to pierwsza nasza pożyczka w danej firmie.

Na co uważać?

Zwróćmy jednak uwagę na magiczne określenie „pierwsza pożyczka za darmo” – nie oznacza ono niestety, że dostaniemy pieniądze w prezencje. Pożyczoną kwotę trzeba będzie oddać, ale jeśli spłacimy pożyczkę w terminie nie zapłacimy żadnych dodatkowych kosztów. W przypadku takich promocji przeczytajmy dokładnie regulamin pożyczki, zwróćmy uwagę, kiedy dokładnie przypada ostateczny termin spłaty zadłużenia i zadbajmy o to, żeby pożyczkodawca najpóźniej tego dnia miał środki na swoim koncie. Trzeba pamiętać, że nie wystarczy, żeby danego dnia wyszły one z naszego konta. Jeśli firma pożyczkowa będzie mieć daną kwotę na swoim koncie nawet dzień później, najpewniej poniesiemy wówczas wszystkie wymagane dodatkowe koszty.

Pamiętajmy, żeby pożyczki krótkoterminowe wzięte w parabankach spłacać w terminie. Jeśli spóźnimy się nawet o kilka dni, możemy być niemile zaskoczeni karnymi opłatami i kwotą, która pozostała nam do spłaty.

Każda pożyczka ma swoje plusy i minusy, a idealną sytuacją byłaby taka, kiedy pieniędzy starcza nam na wszystko i nie musimy nic pożyczać. W przypadku dużej części społeczeństwa, to jednak niestety tylko marzenia. Dlatego niekiedy  nie ma się innego wyjścia i pożycza pieniądze przez internet – byle szybko. Jednak zawsze starajmy się w miarę dokładnie przeanalizować rozmaite opcje i wybrać taką ofertę, która najlepiej będzie pasować do naszych potrzeb.

Pożyczki przez internet
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*