• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Zabrakło pieniędzy na święta? Miej się na baczności!

cash-for-christmas-680x340

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne święta, czas dużych wydatków. Trzeba uzbierać pieniądze na wielką świąteczną ucztę oraz prezenty. Skąd jednak brać na to wszystko pieniądze? Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy do kredyt. W końcu pracujemy i za 3-4 miesiące go oddamy.

Może się jednak okazać, iż jeden lub kilka banków odmówiło nam udzielenia kredytu, powołując się na brak zdolności kredytowej. Wtedy zaczynamy poszukiwać innego banku z mniej rygorystycznym systemem, albo będziemy się starali zmniejszyć nasze finansowe oczekiwania. W końcu mniejszą kwotę łatwiej będzie później spłacić.

Jeśli jednak nawet to nie pomoże, wiele osób próbuje szukać źródła finansowania gdzie indziej. Większą uwagę zwracamy wtedy na ogłoszenia na słupach i przystankach, oferujące pożyczki „bez badania zdolności kredytowej” albo pożyczki „bez BIK”. Spisujemy wówczas numer telefonu, dzwonimy pod podany numer i ku naszej uciesze okazuje się, iż pieniądze są na wyciągnięcie ręki.

Przedstawiciel firmy „ze słupa” bardzo chętnie się z nami spotka, przedstawi umowę do podpisania, przedstawi swoją firmę w samych superlatywach. Na każde nasze pytanie typu „jakie jest oprocentowanie”, „jakie są rzeczywiste koszta pożyczki”, „jakie są opłaty w przypadku opóźnienia spłaty pożyczki”, otrzymamy takie odpowiedzi, które jeszcze bardziej powinny nas do jej zaciągnięcia. Mało tego, często firmy będą chciały zarobić jeszcze więcej i będą nam oferować większą gotówkę. Nie popadajmy jednak w euforię, lecz włączmy logiczne myślenie. Dokładnie czytajmy umowę, gdyżmoże okazać się, że oprocentowanie kilkudziesięcioprocentowe, o którym mówi pożyczkodawca, jest nie roczne, a np. tygodniowe. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości odnośnie kosztów lub zasad spłaty pożyczki, nie bierzmy jej. Może się bowiem okazać, że nie będziemy w stanie jej spłacić. Nie są to tylko ostrzeżenia wyssane z palca, bowiem już od kilku lat można zauważyć lawinowy wzrost liczby egzekucji komorniczych, będących następstwem pożyczek zaciągniętych w pozabankowych instytucjach fimansowych. Nie chodzi tu o to, że pożyczkobiorca nie spłacił długu, ale np. o to, że spóźnił się z ratą, a później odsetki rosły w taki zastraszająco szybkim tempie, że z pożyczki 1000zł, zrobił się dług w wysokości 100 000zł.

Możesz tu spytać – jak to możliwe? Czy to zgodne z prawem? Niestety tak. Pozabankowe instytucje finansowe nie podlegają bowiem nadzorowi państwowemu sprawowanemu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firm takich nie obowiązują tak restrykcyjne przepisy, jak np. dotyczące banków. Wystarczy, że działają zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego oraz ustawy o kredycie konsumenckim. Należy o tym pamiętać, byśmy przez naszą nierozważną decyzję nie stracili dorobku całego życia.

Zabrakło pieniędzy na święta? Miej się na baczności!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*