• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

5 mld zł z martwych kont może wrócić do spadkobierców

5 mld zł z martwych kont może wrócić do spadkobierców

Senat przyspiesza prace nad tzw. kontami uśpionymi, dzięki czemu rodzina zmarłego w końcu dowie się, w których bankach ten trzymał pieniądze.

Trudno co prawda jednoznacznie określić ile pieniędzy należących do zmarłych znajduje się na kontach bankowych, jednak ekspertyza sejmowa wymienia, że może ich być nawet 5 mld zł. Pieniądze leżą w bankach, gdyż zazwyczaj rodziny nie zdają sobie sprawy, że ich nieżyjący już członkowie rodziny mieli konto w banku.

Aktualnie banki obowiązuje tajemnica przez co nie mogą udzielać informacji o tym, kto jest lub był ich klientem. Stąd spadkobiercy mieli ograniczone pole do działania, bo nie mogli się dowiedzieć, czy ich krewny miał konto w danym banku oraz ile pieniędzy się tam znajduje. Zmienić ma to projekt nowelizacji prawa bankowego, który jesienią ma już trafić do Sejmu.

Nowe przepisy mają umożliwić spadkobiercom, posiadającym  potwierdzenie sądowne lub notarialne, za drobną opłatą spytać dowolny bank, czy przypadkiem nie prowadzi konta zmarłego. Ponadto banki będą musiały interesować się dlaczego na rachunku nie występują żadne ruchy przez kilka lat. Dzięki temu gdy przez kilka lat nic z rachunkiem nie będzie się działo bank będzie musiał wysłać pismo do swojego klienta, a jeśli nie uzyska odpowiedzi sprawdzić w bazie PESEL czy dana osoba żyje.

5 mld zł z martwych kont może wrócić do spadkobierców
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*