• autor12 on Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniAle jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • bulinka37 on Netcredit.plSzybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  • autor12 on Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polscemam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Ekspert_SMS365 on SMS365.plWitam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  • Mary on Vivus.plNie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!

Bijemy rekordy w zaciąganiu pożyczek

pieniadze8405

Polska jest w europejskiej czołówce krajów pod względem wartości zaciąganych pożyczek przez obywateli na bieżące wydatki. Jak wyliczyła firma doradcza PwC, Polska zajmuje 6. miejsce w UE pod względem relacji wartości zaciągniętych kredytów konsumpcyjnych do PKB.

W Polsce rynek kredytów konsumpcyjnych rósł bardzo szybko, szczególnie do końca 2009 r., kiedy to ich relacja do PKB sięgnęła nawet 10%. Aktualnie wskaźnik ten obniżył się do 8,1%. Dla porównania na Cyprze, będący najbardziej zadłużonym krajem w Europie, wskaźnik ten wynosi – 17,8%, a  w Grecji 15,3%. Listę zamykają zaś Łotysze, Belgowie i Litwini z wynikiem ok. 2%.

Przypuszcza się, że w perspektywie kolejnych 5 lat, z racji bogacenia się społeczeństwa a co za tym idzie finansowania wydatków z własnych środków, wskaźnik ten może się jeszcze obniżyć do ok. 7,5%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*