• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Ranking kredytów gotówkowych

listopada 2022

Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polsce

waga

W celu zwiększenia poziomu ochrony klientów instytucji finansowych, w szczególności klientów firm pożyczkowych Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie zmian w ustawie z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo Bankowe oraz w kilku innych ustawach.

Proponowane rozwiązania dotyczą m.in. ograniczenia możliwości pobierania opłat, prowizji oraz odsetek w umowach pożyczek i kredytów w postaci wprowadzenia limitu całkowitego kosztu kredytu z wyłączeniem odsetek, w wysokości 25% całkowitej kwoty kredytu oraz dodatkowo 30% całkowitej kwoty kredytu wyrażone w skali rocznej – nie więcej jednak niż 100% całkowitej kwoty kredytu.

Zmiana regulacyjna ma na celu ochronę klientów instytucji finansowych, a w szczególności konsumentów korzystających z usług podmiotów działających na rynku bez konieczności uzyskiwania zezwolenia, oraz równocześnie minimalną ingerencję w strukturę samego rynku i w działalność firm pożyczkowych.

Proponowane wysokości maksymalnych progów kosztów pozaodsetkowych mogą ograniczyć przede wszystkim ofertę pożyczek o niewielkiej wartości (do 500 PLN) udzielanych na bardzo krótki okres (do 3 miesięcy).

Przeprowadzone kalkulacje wskazują, iż z rynku mogą zostać wycofane pożyczki, które w tej chwili odpowiadają za ok. 14% oferty (wg liczby zawieranych umów).

Zmiana regulacyjna może spowodować, że część rynku przesunie się z segmentu tradycyjnego do segmentu online, charakteryzującego się niższymi kosztami stałymi działalności. Jedyną kategorią, która może zostać ograniczona planowaną regulacją, są pożyczki przeznaczane na spłatę poprzednich długów, których przeciętny okres kredytowania jest krótszy niż średnia na rynku.

(PWC)

Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polsce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jedna opinia o “Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polsce

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*