• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Już 7 mln Polaków bez szans na pożyczkę w banku

business man and woman reading news in magazineRynek pożyczek pozabankowych rozrasta się w zaskakująco szybkim tempie. Szacuje się, że w chwili obecnej w Polsce jest nawet 7 milionów osób, które nie mają szans na uzyskanie kredytu bankowego – a co za tym idzie, część z nich na pewno uda się po chwilówkę.

Ok kilku lat wiele z liczących się na rynku pozabankowych firm pożyczkowych notuje wzrosty sprzedaży o co najmniej 30% rocznie. Wynika z tego, że najpewniej dzięki bankom, a właściwie dzięki restrykcyjnym zasadom przyznawania kredytów, firmy pożyczkowe przeżywają prawdziwy boom. Dla wielu osób, są one bowiem jedyną szansą wsparcia finansowego w trudnych chwilach.

Dlaczego tak trudno o pożyczkę w banku?

Wszystko spowodowane jest wprowadzeniem w 2013 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego tzw.  rekomendacji T, dotyczącej dobrych praktyk w zakresie zarządzania ryzykiem detalicznych ekspozycji kredytowych. Rekomendacja T powinna być pomocna w wypracowaniu perspektywicznego podejścia oraz wymogów stabilności i ostrożności przejawiających się między innymi uwzględnianiem w polityce kredytowej długoterminowej perspektywy zarządzania ryzykiem, wrażliwości na zmiany warunków otoczenia oraz oddziaływania na poziom ryzyka kredytowego . W szczególności banki powinny zachować niezbędny obiektywizm i konserwatyzm w zakresie parametrów przyjmowanych do oceny zdolności kredytowej , rozumianej w ujęciu zarówno ilościowym, jak i jakościowym.

Wprowadzenie rekomendacji T spowodowało, iż wielu rodaków  nie ma możliwości zaciągnięcia kredytu w banku, przez co są zmuszeni do szukania pieniędzy w innych źródłach. Komisja tłumaczy wprowadzenie rekomendacji działaniami antykryzysowymi, lecz po chwili dodaje, że z bardzo restrykcyjnych punktów regulacji może się wycofać. Jednocześnie KNF zastanawia się, czy pożyczkowych instytucji pozabankowych choć w części nie rozpocząć kontrolować. Póki co takie próby nie wychodzą najlepiej.

Już 7 mln Polaków bez szans na pożyczkę w banku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*