• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
 • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  bulinka37 o
 • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
 • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  Ekspert_SMS365 o
 • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
  Mary o

Nadchodzą ciężkie czasy dla sektora bankowego

Kilka dni temu firma Deloitte opublikowała raport odnośnie przyszłości sektora bankowego w Polsce. Analiza raportu  wskazuje nam, że jeszcze kilka lat temu banki działające w Polsce przynosiły większe zyski niż te z pozostałych krajów Europy Środkowej. Niestety od pewnego czasu sytuacja ta coraz bardziej się odwraca.

Grzegorz Cimochowski z Deloitte wyjaśnia, iż jest co najmniej kilka powodów pogarszania się perspektyw polskiego sektora bankowego. Wśród nich wymienia:

 • bankructwo SK Banku,
 • redukcję opłat interchange,
 • wprowadzenie podatku bankowego,
 • ustawę spreadową, która niedługo ma wejść w życie.

Grzegorz Cimochowski dodaje, że skutki coraz gorszej sytuacji banków bezpośrednio uderzą w ich klientów, którzy m.in. będą więcej płacili za udzielane im kredyty (gotówkowe i hipoteczne), różnego typu prowizje, a zyski z lokat lub kont oszczędnościowych będą jeszcze mniejsze.

Jako ratunek dla banków, które już od pewnego czasu zmniejszają zatrudnienie i zamykają oddziały, autorzy raportu wskazują bankowość internetową. Wszystkie trendy pokazują, że Polacy coraz częściej załatwiają sprawy finansowe przez internet. Coraz mniej osób, aby uzyskać kredyt lub pożyczkę, wybiera się po nią osobiście do banku. Tego typu wnioski użytkownik wysyła przez internet, bank weryfikuje osobę telefonicznie, w przypadku pozytywnej weryfikacji i decyzji kredytowej bank wysyła umowę do podpisania mailem (lub kurierem). Wszystko bez potrzeby stawiania się klienta w oddziale banku.

Nadchodzą ciężkie czasy dla sektora bankowego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*