• autor12 on Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniAle jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • bulinka37 on Netcredit.plSzybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
  • autor12 on Coraz bliżej do regulacji sektora pożyczkowego w Polscemam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Ekspert_SMS365 on SMS365.plWitam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
  • Mary on Vivus.plNie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!

Ranking kredytów gotówkowych

kwiecień 2019

Oszuści wyłudzający pożyczki złapani

Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniFot. Freeimages

Dolnośląska policja poinformowała wczoraj o rozpracowaniu grupy oszustów zajmujących się wyłudzaniem pożyczek na szeroką skalę. Posługiwali się przy tym blisko 350 dowodami tożsamości utraconymi przez inne osoby.  W ten sposób  oszuści wyłudzili co najmniej 80 pożyczek. Jak szacuje dolnośląska policja, łączna ich kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Przestępczych procederów dopuszczało się czterech mężczyzn, działających w sposób zorganizowany i w porozumieniu. Posługując się danymi z utraconych przez inne osoby dokumentów (w sumie odzyskano blisko 350 takich dokumentów) zaciągali pożyczki, składając wnioski za pośrednictwem systemów internetowych. Na te same dane zakładali rachunki w różnych bankach, które później służyły do weryfikacji składanych wniosków pożyczkowych.

–  Role w grupie były podzielone. Jeden z mężczyzn skupował utracone dowody osobiste, prawa jazdy i inne dokumenty potwierdzające tożsamość, a następnie odsprzedawał je pozostałym współpodejrzanym. Na podstawie tych dokumentów dwaj kolejni mężczyźni zakładali rachunki bankowe oraz kupowali sprzęt RTV i AGD w systemie sprzedaży ratalnej. Ostatni z podejrzanych składał zaś poprzez Internet wnioski o „szybkie pożyczki” oraz zawierał umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych – opisuje asp. szt. Paweł Petrykowski z Dolnośląskiej Policji.  – Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału wynika, że sprawcy działając na szkodę kilku podmiotów finansowych udzielających tzw. „szybkich pożyczek”, wyłudzili ich nie mniej niż 80. Tylko w przypadku jednego z podmiotów wyłudzono pieniądze w kwocie ponad 60 tys. złotych. Na chwilę obecną policjanci szacują łączne straty powstałe w wyniku tego przestępczego procederu na kwotę nawet kilkuset tysięcy złotych – dodaje.
Źródło: Bankier.pl

Jedna opinia o “Oszuści wyłudzający pożyczki złapani

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*