• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Ranking kredytów gotówkowych

listopada 2022

Oszuści wyłudzający pożyczki złapani

Oszuści wyłudzający pożyczki złapaniFot. Freeimages

Dolnośląska policja poinformowała wczoraj o rozpracowaniu grupy oszustów zajmujących się wyłudzaniem pożyczek na szeroką skalę. Posługiwali się przy tym blisko 350 dowodami tożsamości utraconymi przez inne osoby.  W ten sposób  oszuści wyłudzili co najmniej 80 pożyczek. Jak szacuje dolnośląska policja, łączna ich kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Przestępczych procederów dopuszczało się czterech mężczyzn, działających w sposób zorganizowany i w porozumieniu. Posługując się danymi z utraconych przez inne osoby dokumentów (w sumie odzyskano blisko 350 takich dokumentów) zaciągali pożyczki, składając wnioski za pośrednictwem systemów internetowych. Na te same dane zakładali rachunki w różnych bankach, które później służyły do weryfikacji składanych wniosków pożyczkowych.

–  Role w grupie były podzielone. Jeden z mężczyzn skupował utracone dowody osobiste, prawa jazdy i inne dokumenty potwierdzające tożsamość, a następnie odsprzedawał je pozostałym współpodejrzanym. Na podstawie tych dokumentów dwaj kolejni mężczyźni zakładali rachunki bankowe oraz kupowali sprzęt RTV i AGD w systemie sprzedaży ratalnej. Ostatni z podejrzanych składał zaś poprzez Internet wnioski o „szybkie pożyczki” oraz zawierał umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych – opisuje asp. szt. Paweł Petrykowski z Dolnośląskiej Policji.  – Ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału wynika, że sprawcy działając na szkodę kilku podmiotów finansowych udzielających tzw. „szybkich pożyczek”, wyłudzili ich nie mniej niż 80. Tylko w przypadku jednego z podmiotów wyłudzono pieniądze w kwocie ponad 60 tys. złotych. Na chwilę obecną policjanci szacują łączne straty powstałe w wyniku tego przestępczego procederu na kwotę nawet kilkuset tysięcy złotych – dodaje.
Źródło: Bankier.pl

Oszuści wyłudzający pożyczki złapani
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jedna opinia o “Oszuści wyłudzający pożyczki złapani

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*