• Ale jak oni to robia?? przecież wszędzie jest weryfikacja w zakładaniu konta itd?? Masakra
  • Szybka decyzja I sprawna obsluga wystarczy byc terminowym I jest ok
    bulinka37 o
  • mam nadzieje ze się coś zmieni byle na lepsze dla pozyczkobiorców
  • Witam serdecznie. Dziękuję za wszystkie sugestie i pozytywne komentarze. W razie pytań zapraszam do kontaktu z naszymi konsultantami. Pozdrawiam.
    Ekspert_SMS365 o
  • Nie wierzyłam a jednak dostałam 1000zł na 0%. Mam nadzieję, że później nie wyskoczą z jakimiś dodatkowymi opłatami, ale na razie nic na to nie wskazuje. Póki co polecam!
    Mary o

Z cyklu kocham ten kraj: Pożyczył 45 tys zł, miał spłacić ponad 3 mln zł.

100zl_77436

Pomimo tego, iż od kilku lat obowiązuje ustawa antylichwiarska, to nadal zdarzają się osoby, które bez skrupułów wykorzystują ludzi i obchodzą prawo. Przed laty pan Ireneusz z Grójca pożyczył od lichwiarza 45 tys. zł, a ten po pewnym czasie zażądał aż 3 mln zł odsetek! Na szczęście wyrok sądu okazał się łaskawy dla pożyczkobiorcy.

Kilka lat temu pan Ireneusz pożyczył na rozkręcenie swojej działalności 45 tys. zł od lichwiarza. Mimo, iż lichwiarz otrzymał już kilkanaście razy więcej pieniędzy niż pożyczył, a cztery lata temu majątek pana Ireneusza na poczet długu zajął komornik, to odsetki od długu wynoszą już ponad 3 mln złotych. Jak to możliwe? Codziennie do kwoty zadłużenia doliczany był bowiem 1% wartości pożyczki.

Wszystko odbywa się teoretycznie w świetle prawa, jednak umowa notarialna została sformułowana w taki sposób, aby dłużnik miał bardzo nikłe szanse na spłatę zobowiązania. Zapisano w niej odsetki karne w wysokości 100% rocznie.

Radomski sąd, przed którym odbywała się rozprawa, w trakcie procesu ustalił, iż pan Ireneusz spłacił pożyczkodawcy o ponad 300 tys. zł więcej niż powinien. Powołując się na „zasady współżycia społecznego” zawarte w Konstytucji zdjął z pana Ireneusza ciężar spłaty dalszych odsetek. Mało tego – sytuacja przybrała na tyle korzystny dla Pana Ireneusza obrót, że ten ma szansę nie tylko pozbyć się długu, ale i odzyskać część spłacanych przez lata pieniędzy.

 

Z cyklu kocham ten kraj: Pożyczył 45 tys zł, miał spłacić ponad 3 mln zł.
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)
Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*